تبلیغات
هادی - دوستان5

هادی

پنجشنبه 19 آذر 1388

دوستان5

نویسنده: کیوان شیریان   


مدتی است که بعضی ها شعار( یا حسین) سر می دهند وبرای رسیدن به اهداف خود از حسین کمک می خواهند. اگر دوستان اصلاح طلب از رهبران کنونی خود ناامید شده باشند و پیرو بزرگترین رهبر اصلاح طلب جهان(حسین بن علی) شده باشند، جای بسی امیدواری و خوشحالی است. امام حسین (ع) دروصیت نامه خود یکی از علل قیام خود را اصلاح دین جدش می داند. در روزگار امام حسین،باوجودیکه هنوز زمان زیادی از ظهوراسلام نگذشته بود،سیره و روش پیامبر توسط بنی امیه تغییر کرده و جانشینی رسول خدا تبدیل به سلطنت شده بود. فاسدترین افراد بجای صالح ترین افراد بر مسلمین حاکم شده بودند. تجمل گرایی، زندگی اشرافی، افتخارکردن به اصل ونسب،قوم گرایی و خویشاوند گرایی ، پول پرستی وثروت اندوزی ملاک های ارزیابی افرادشده بود، و بجای اصل قرآنی (اکرم کم عندا.. اتقاکم) را گرفته بود. درچنین شرایطی نیاز به اصلاحات اساسی بود که توسط حسین بن علی انجام شد. درسهایی که باید از قیام امام حسین باید گرفت عبارت است از:

کفرستیزی - ظلم ستیزی -طاغوت ستیزی - دیکتاتور ستیزی- عدالت خواهی - آزادیخواهی ودفاع ازکرامت انسانی - حق طلبی - نفی ارزش های غیر الهی -دفاع از اسلام ناب محمدی ومبارزه با اسلام اموی- دفاع از مظلوم- سرمشق دهی در زمینه های (آزاد زیستن ونرفتن زیر پرچم طاغوت- حریت - شهادت طلبی درراه خدا و افتخار نمودن به آن - ایثارنمودن جان ومال خود و بستگان در راه خدا - اعتقاد راستین به خدا و رسالت پیامبر و احکام اسلامی - تلاش جهت برپایی حکومت اسلامی- اصلاح مسیر انحرافی به مسیر اسلام ناب محمدی- برپا داشتن شعاعر الهی خصوصا نماز حتی در ظهر روز عاشورا) اگرآقایان به ظاهر اصلاح طلب خواهان چنین اصلاحاتی هستند و منظورشان از حسین (حسین بن علی ) است، که بسیار عالی بوده و مشکی نخواهد بود؟


اما گفتار، اعمال و رفتار آنها غیر از این مشاهده می شود و برادشت بنده چنین است که دقیقا خواسته هایی عکس این خواسته ها دارند. عملکرد حضرات نشان می دهد که احتمالا منظور آنها از (حسین) نه حسین بن علی(ع)، بلکه حسین باراک اوباما است. انتظار آنها از اوباما این است که مستقیما دخالت کند و به فریاد رهبران ورشکسته آنها برسد .

با توجه به همه شواهد چنین به نظر می رسد که اصلاح طلبان هم اکنون در زمینه های ایدئولوژی و استراتژی خود نیاز به اصلاحات دارندو باید با پیروی از بزرگترین مصلح جهانی (حسین بن علی) دست به اصلاح خود بزنند. به قول دکتر شریعتی( بازگشت به خویشتن نمایند)، و اول فکر خود، سپس پیروان خود را اصلاح نمایند.

نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [0 نظر]

اگر امام زنده بود قسمت دوم

یکشنبه 15 آذر 1388 ساعت 12:28 صبح

دوستان سلام . عید سعید غدیر، عید ولایت و امامت بر همه شما مبارک باد


نام علی: هدایت درس علی: عدالت راه علی: سعادت حب علی: لیاقت عشق علی:شهادت ذکر علی:عبادت عید علی:مبارکقسمت دوم مطب (اگر امام زنده بود) را خدمت شما عزیزان عرضه می دارم.

همه ما به یاد داریم در روزگاری نه جندان دور سران دو قوه (اجرایی و مقننه) در دوره اصلاحات مبالغ کلانی را از یک مفسد اقتصادی که هم اکنون در زندان به سر می برد دریافت نمودنندو لابد از وی هم سئوال نکردند که این پولها بابت چیست؟ راستی اگر امام زنده بود و درزمان وی این اتفاقات می افتد، باز امام آنها را از خود می دانست و به عنوان یار و همراه خود از آنها تجلیل می کرد یا با آنها برخورد انقلابی می نمود؟


اگر امام زنده بود و شاهد می بودم که با پول و بودجه بیت المال مسئولین نظام اسلامی دردوره اصلاحات بر علیه نظام اسلامی و تغییر محتوای آن و حذف اسلام و فرهنگ اسلامی تمام قد قیام کرده اند چه واکنشی نشان می داد؟ آیا آنها را از دوستان و پیروان و همراهان خود می دانست یا در نقطه مقابل خود می دید، زیرا خود بنیانگذار این نطام بود.

اگر امام زنده بود آیا مسئولین نظام(در دوره سازندگی و دوره اصلاحات) را که از مردم و انقلاب و اسلام و هرهنگ ناب اسلامی فاصله گرفته بودنند و به دنبال زندگی اشرافی وطبقاتی و طایفه گرایی و فامیل گرایی رفته بودنند را تایید و حمایت می کرد یا با آنها بر خورد عتاب آمیز و قهر آلوده می نمود؟


اگر امام زنده بود ، با افرادی که کسوت روحانیت و مسئولین نظام با خانمها و دخترکان بد حجاب جلسه دوستانه بر پا می نمودند و در جلسات دور از جشم مردم با آنها دست می دادند و با آنها خوش و بیش می کردند، چگونه بر خورد می کرد؟


آیا افرادی که در مقابل نظام اسلامی (که یادگار امام راحل است) ایستاده اند و باعث دلگرمی و امبدواری دشمنان قسم خورده این ملت و نظام و انقلاب، شده اند می توانند خود را پیرو و درخط و یار امام بنامند؟ به نظر شما اگر امام زنده بود برخورد امام با این افراد چگونه بود؟


اگر امام زنده بود و آن نماز جمعه کذایی با آن نماز گذاران کذایی را می دید با خطیب و شرکت کننده چگونه برخورد می کرد؟


آیا اگر امام زنده بود و مشاهده می نمود که روز قدسی که خود بنیانگذار آن بوده و بر علیه اسرائیل جنایتکار در سراسر جهان سامندهی کرده؛ اکنون توسط افرادی که خود را پیروان راستینش می دانند، به بیراه رفته و بجای شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا شعار( نه غزه و نه لبنان سر می دهند)، به نظر شما امام با یاران وفاد دار و دو آتشه خود چگونه بر خورد می کرد؟


اگر امام زنده بود و در ماه مبارک رمضان مشاهده می نمود که افرادی تحت عنوان حمایت از خط امام آشکارا تظاهر به روزه خواری می کنند، به نظر شما امام چه جکمی برای آنها صادر می فرمود(در صورتیکه سران آنها که مدعیان واقعی خظ امام هستند، تاکنون هیچ یک از این حرکات را محکوم هم نکرده اند).

به نظر شما آنهایی که با آبروی نظام اسلامی که دستاورد هزاران شهید،مفقود، جانباز و آزاده سرافراز است ، بازی کرده و می کنند و خود را یار امام می نماند ، آیا واقعا در خط امام هستند؟ اگر امام زنده بود به این یاران افتخار می کرد یا از آنها تبری می جست؟


امام که تا زنده بود هیچ برای خود نمی خواست و هیچ حقی برای خود قائل نمی شد و طی مدت رهبری خود هیچگاه منتی سر مردم و انقلاب نگذاشت وهمواره خود را خادم مردم معرفی می کرد، اگر زنده بود و می دید عده ای تحت این عنوان که ما برای پیروزی انقلاب زحمت کشیده ایم و گردن انقلاب و مردم حق داریم و باید ما و خاندانمان مسئولیت داشته باشیم، به نظر شما با این عده چگونه رفتار می کرد؟ آیا این گروه را یار و پیرو خود می دانست؟


بر خورد امام باکسانی که در اوایل انقلاب می گفتند ما قانون را قبول نداریم چگونه بود. جمله معروف امام خطاب به این افراد این بود (شما غلط می کنید قانون را قبول ندارید، قانون شما را قبول ندارد) . حال عده ای تحت عنوان یار امام، نخست وزیر امام و ... می گویند ما قانون اساس را قبول نداریم . به نظر شما اگر امام زنده بود به آنها چه می گفت؟


و اما در آخر امام همیشه روحانیت را به زی طلبکی توصیه می فرمود. آیا زندگی کردن در کاخ ها ، داشتن زندگی اشرافی و رواج تجمل گرایی، خرید هواپیمای اختصاصی میلیاردی با پول این ملت،زمینه سازی برای خاندان و فامیل و دوستان جهت تصاحب و دست اندازی به بیت المال و، بردن دست جمعی فامیل و اقوام و دوستان به مسافرت ها ی خارجی با پول این مردم که عده ای از آنها در ادره زندگی عادی خود مانده ا ند و ........ آیا این زندگی طلبکی و داشتن زی طلبکی است که امام فرمود و تا زنده بود این گونه زندگی کرد؟


اگر بخواهم باز هم از خصوصیات به اصطلاح یاران و پیروان خط امام بگویم مثنوی هفتاد من خواهد شد.

دوستان حال خود مقایسه کنید و ببینید که افراد چگونه عمل می کنند و چه می گویند. هستند افرادی که علی گونه و حسین گونه سخن می گویند ولی معاویه گونه و یزید گونه عمل می کنند.

جمله معروف امام ، قرین به این مضمون (ملاک حال فعلی افراد است نه گذشته آنها)

نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [0 نظر]

اگر امام زنده بود؟

دوشنبه 9 آذر 1388 ساعت 4:39 عصر

موضوع : اگر امام زنده بود. قسمت 1


سلام دوستان . مدتی است موضوعی ذهن مرا به خود مشغول نموده، وآن این است که دردوطیف ودوجناح سیاسی (اصلاح طلب و اصول لگرا) عده ای خود را یار امام ،شاگرد امام، درخط امام،نخست وزیر امام ، نزدیکان امام مقلد امام ، پیرو امام و..... می داند و هرکدام دیگری را به عدول از خط امام متهم می کندوخود را حق ودیگری را ناحق می داند. چنان جو غبارآلود شده که تشخیص برای عده ای که آن دوران را ندیده و یا درآن دوران دور ازمسائل بوده اند ،بسیار سخت شده است.اینجا است که بصیرت و آگاهی لازم است تا راه درست را ازنادرست تشخیص داده شود و انسان خواسته یا ناخواسته در راهی قدم ننهد که ظاهر حق و خدایی دارد ولی باطن شیطانی.


دوستان من و هم سالان من دوران قبل از انقلاب و پیرورزی انقلاب و دوران جنگ تحمیلی را دیده و هزاران بارپیام و صدای امام را شنیده و تقریبا با روحیات امام آشنایی داشته و دارند و نیازاگر هم نداشته باشند صحیفه نورموجود است و می توان به آن مراجع نمود و از خط امام آگاه شد. حال این فرض را مطرح می کنم که اگر امام طی این مدت بیست سال گذشته زنده بود درمقابل حوادث گوناگون چه واکنشی نشان می داد؟ به مثالهای زیر توجه نماید


زندگی ساده امام زبان زد همه حتی دشمنان او بود، اگر امام زنده بود در مقابل زندگی اشرافی مسئولین درجه یک کشورو کاخ نشین شدن آنها، حیف ومیل ودست اندازای به بیت المال توسط خانواده مسئولین دولت سازندگی و اصلاحات چه واکنشی نشان می داد؟


امام همواره به مسئولین وقت توسیه می نمود به ضعفای جامعه توجه شود تا مبادا فاصله غنی وفقیردرجامعه اسلامی زیاد گردد .اگر امام زنده بود درمقابل مواضع عده ای که معتقد بودند برای تعدیل اقتصادی عده ای از ضعیف های جامعه باید زیر چرخ تعدیل له شوند چه واکنشی نشان می داد؟


بارها امام گفت :من یک موی کوخ نشینان را به همه ی کاخ نشینان نمی دهم. اگر امام زنده بود، با گسترش فرهنگ کاخ نشینی وتجمل گرایی و اشرافی گری توسط مسئولین رده بالای دوره سازندگی و اصلاحات چگونه برخورد می کرد؟


یکی از ویژگیهای بارز امام اعتماد به نفس ستودنی او بود که توانست ملت ایران را به خودباوری برساند ودائما به مردم توصیه می کرد شما می توانید خودتان کشورتان را ادراه کنید، امام فرهنگ غرب را به چالش کشید وهمواره به فرهنگ اسلامی وبومی افتخارمی کرد، اما درمقابل طی دوره سازندگی وخصوصا اصلاحات اعتماد به نفس ملی تحلیل رفت و یک نوع خودباختگی در مقابل فرهنگ غرب پدید آمد ارزشهای ایرانی و اسلامی جای خود را با ارزش های غربی عوض کرد و مسئولین درجه یک کشورسرمدار این جریان بودند. اگر امام زنده بود با این مسئولین چگونه برخورد می کرد؟


امام برای قطع نمودن دخالت بیگانگان در امورکشور، با حکومت شاه مبارزه کرد تبعید شد و بعد از انقلاب هم باکسانی که واردکردن زمینه دخالت بیگانگان را داشتند برخورد کرد(نهضت آزادی)، اگر امام زنده بود با کسانی که در دولتهای قبلی با رهبران کودتاهی مخملی ملاقات نمودند وقصد تقدیم کردن دوباره کشوررا به آنها داشتند چگونه واکنش نشان می داد؟امام حکم ارتداد سلمان رشدی را به خاطر اهانت به پیامبر صادرنمود. فکر می کنید اگر زنده بود باکسانی که قرآن را وحی خداوند نمی دانند و آن را تراوشات ذهنی محمد(ص) می داند چگونه برخورد می کرد؟
نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [2 نظر]

چند سئوال از خاتمی

پنجشنبه 28 آبان 1388 ساعت 10:40 صبح

سلام دوستان


مهر سکوت خاتمی شکسته شده و یکی دو روز قبل سخنانی ایراد فرمودند که قابل تامل است. اما چرا در طی این چند ماه مطلبی نگفتند بماند. من فکر می کنم بعد از اینکه جرج بوش و بنیاد مربوطه به وی رسما حمایت خود را از جبهه اصلاحات اعلام کرد وگفت که اصلاح طلبان خط مقدم امریکا در ایران است. خاتمی بلافاصله عده ای را جمع نمود و خواست به این طریق با ایراد چنین سخنانی امید بوش را ناامید نکرده و به وی اعلام کند که ما هنوز آماده در رکاب شما هستیم و با همان شعارهای همیشگی شما (دمکراسی، جامعه مدنی، آزادی بیان و حقوق شهروندی و..) به حاکمیت فشار می آوریم تا خواشته شما محقق شود.

در واقع خاتمی بعد از حمایت مجدد بوش و امریکا از وی و جریانش جرت و جسارت مجدد پیدا کرده و با مطالب ایراده شده صداقت و وفاداری خود را به امریکا اثبات کرد. حتی پیشنهاد جالبی هم برای حل مشکلات اصلاح طلبان به مسئولین نظام داده است.

خاتمی: کاش حاکمیت از موسوی می‌خواست مدیریت جنبش سبز را برعهده بگیرد


خاتمی در قسمت دیگری از صحبت خود گفته : با پاسخ ندادن به سئوال اصل پرسشگری از بین نمی رود .

حال سئوال های ما از رئیس دوره اصلاحات این بوده و است ولی ایشان هیچ موقع جوابگو نبوده است.

1- چشم انداز نهایی جامعه مدنی ایشان که می خواهد به آن برسد کجاست و با کدام جوامهه امروزی مطابقت دارد؟


2- آیا احکام حجاب زن و تماس بدنی محرم و نامحرمی که صریحا توسط آیات قرآن بیان شده ، تغییر کرده که خاتمی به عنوان یک روحانی آنها را زیر پا گذاشته و به کنونه ای رفتار کرده که همگان دیدیم.( هم در داخل ایران وهم در خارج از ایران) ؟


3- خاتمی به چه منظور با سوروس بنیانگدار کودتاهای مخملی و رنگین درکشورهای ضد امریکایی دیدار داشته و در این دیدار بسر چه موضوی مذاکره شده است؟


4-علت سفر غیر منتظره خاتمی یک هفته قبل از انتخاب ریاست جمهوری دوره دهم، به مصر و همزمانی این سفر با سفر اوباما و هیئت امریکایی به مصر چه بوده و می تواند اتفاقی باشد یا برنامه قبلی صورت گرفته است.

5- آیا در بین خاتمی و هیئت امریکایی ملاقاتی صورت گرفته یا نه و درصورت مثبت بودن جواب مطالب مطرح شده چه می توانسته باشد؟


6- آیا بین مذاکره احتمالی خاتمی و هیئت امریکای و اعتشاشات بعد از انتخابات می توانند رابظه ای وجود داشته باشد؟


7- آقای خاتمی لطفا یک تفسیر روشنی از آخوند امریکای ، انگلیس و همچنین اسلام امریکایی ارائه دهید؟ حتما به یاد دارید حضرت امام راحل بارها در این مورد صحبت فرموده و اهمیت این نکته را متذکر می شدند.

8- لطفا در مورد فسادهای اقتصادی - اجتماعی و اخلاقی دوره اصلاحات توضیح دهید چه کسی مسول است ؟ فسادهای که با تفسیر شما از آزادی در این کشور شکل گرفت و تا کنون تبعات بسیار عظیمی در بر داشته است.

هنر امام و انقلاب این بود که جوانان ها را از دام آلودگی به مسکرات و مواد مخدر و فحشا نجات داد و به سمت معنویت و اخلاق کسب دانش هدایت کرد ودرمیدانها جهاد قرار داد، ولی هنر شما و تیم همراهتان طی هشت سال برگرداندن جوانان پاک و معصوم این کشور به دامن مسکرات ، فحشا، مواد مخدر و.. همچنین کمک به شکل گیری گروهای فیمینسم و هموسکس شوآل و... تحت عنوان گروهای مردم نهاد بود . ضربه ای که شما و تیم همراه شما به بنیاد خانواده به عنوان اولین نهاد مدنی واجتماعی وارد کرد یقینا بیشتر از ضربه رضا خان تحت عنوان کشف حجاب بود. طی دوره اصلاحات شما رابطه نامشروع پسر ودختر - زن و مرد عادی و جزء هنجارهای جامعه شد. شمار معتادان طی ابتدای دوره مسئولیت شماو انتهای مسئولیت شما چند برابر شد، آن هم به دلیل آنکه معتاد دیگر مجرم نبود، بلکه بیمار تلقی شد.

9- شما حتما تاریخ مطالعه کرده اید سابقه ورود اسلام به آندلس(اسپانیا) و خروج اسلام از آن را می دانید . کشورهای مسیحی آن زمان با رواج مسکرات، فحشا، مواد مخدر، و فساد افتصادی - اجتماعی مسلمانان را شکست دادند. آیا بین آن واقعه تاریخی و دوره اصلاحات شما شباهت هایی وجود ندارد؟نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [0 نظر]

جرج بوش

یکشنبه 24 آبان 1388 ساعت 7:20 عصر

سلام دوستان : هرچی ما گفتیم اینها (جنبش سیزها) امریکایی هستند باور نکردید . حالا خودت قضاوت کنید


جرج بوش: اصلاح طلبان در ایران خط مقدم ما هستند


«جرج بوش» که برای افتتاح «بنیاد بوش» به این دانشگاه رفته بود، در یک سخنرانی پرشور، اصلاح طلبان ایران را خط مقدم آمریکا خواند و افزود: آنها با چالش های فراوانی روبرو هستند و چشم امیدشان به ماست. وی از تماس و توافق با برخی چهره ها و احزاب سیاسی اپوزیسیون خبر داد و در مورد ایران اختصاصاً از محسن سازگارا نام بردشعر/ "بسیجیه واقعی، همت بود و باکری"


کد خبر: 14563 منبع خبر سایت باز تاب
منبع:
نسخه چاپیعلی میرزایی در وبلاگ 22 خرداد نوشت:

کار سختیه اگه بخوای همیشه بخندی. گاهی اوقات اشک تو چشمات و بغض توی گلوت، رهات نمیکنه. این شعر حاصل یکی از همان اوقات است.

داد میزنه این روزا، توی خیابون، فِری
بسیجیه واقعی، همت بود و باکری
***
بسیجیه واقعی،اونه که مرده باشه!
زنده اگر بمونه، باید تو خونه باشه!

در عکس فوق، تصویر جانبازی را میبینید که توسط سبزی جماعت کتک خورده است. خوب تقصیر خودش است! میخواست شهید شود تا بسیجی واقعی به حساب آید. این بندگان خدا هم میخواستند شهیدش کنند تا ازش یک بسیجی واقعی بسازند. پس نیت سبزیا خیر بوده.
*******

به یاد من نمونده، خاطره ی زیادی
ز همت و باکری، به غیره کلیاتی


یاد ندارم که همت، مسجد سوزونده باشه
نماز جمعه ها شو، اونجوری خونده باشه


میشه مگر باکری هیئت ندیده باشه
به شهر و خونه هامون آتیش کشیده باشه
***
یقین دارم باکری، بچه مسلمون بوده

پرچم ایران ما، براش مثه جون بوده
***
نه مثل سبزیه آش! بیاد میون میدون

تا که بهش بخندن کوچیک و پیر و جوون
***
برای دفع دشمن، باکری داده خونش

نه در ره بی بی سی، حذر کنه ز جونش


غصه نخور بسیجی، اینم یه جور جهاده
موندنه تو راه حق، نه آسونه نه ساده
***
یادم میاد یه روزی، به وقت انتخابات

قِر میومد یه بانو، با کلی افتضاحات
رو پرچمه تو دستش، اسم پیامبر هم بود
چیکار میکرد اون اگر،برادر همتم بود؟


غربتمون رو امروز، باکری ها میدونن
که سبزیا میرقصن تو شهرمون، میخونن
***
همون جماعتی که، شکسته پشت همت

داد میزنه: حمایت، بسیجیه باغیرت!

بسیجیه باغیرت،جون کف دستش گذاشت
مثل داداش کبیری، ما همه رو جاگذاشت


بسیجی شهید غلام کبیری که در شامگاه ??خرداد???? به جرم ایستادن کنار خیابان توسط یک پراید مشکی در سعادت آباد زیر گرفته شد و چند ساعت بعد به دلیل خونریزی شدید داخلی در سن ?? سالگی شهید گردید. او نیز یک بسیجیه واقعی بود. شاید بعضی ها آن زمان کور بودند. شاید هم . . . دلم میخواد بگم: از پراید مشکی متنفرم. از منافق بیزارم. از این همه ریای سبز . . . .
********

وقتی گلی و پری، با هم میرن خیابون
حرمت خون همت، فنا میشه چه آسون


غصه نخور بسیجی، اینم یه جور جهاده
موندنه تو راه حق، نه آسونه نه ساده
***
تا حامیه بعضیا، اون رجویه نازه

خیال نکن باکری، با سبزیا میسازه
***
منافقا همیشه، ریگ توی کفششونه

بسیجیه باغیرت، دشمن جونشونه
***
میترسن اینکه امروز، بسیجیا بیدارن

تا ترسشون بریزه، شرط و شروط میذارن
***
خیلی باحالن ولی، خیالشون چه خامه

زندگیه بسیجی، خودش یه جور پیامه
***
حب ولایت اما، تو قلبمون میمونه

چشم حسود کور بشه، که قلبامون جوونه
***
یه وقت باید بجنگی، تو جبهه ها تو میدون

یه وقتی هم که جبهه، میشه همین خیابون


غصه نخور بسیجی، اینم یه جور جهاده
موندنه تو راه حق، نه آسونه نه ساده

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

لینکستان

نظرسنجی

  نظرتان راجعب وبلاک ارسال کنید

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :