تبلیغات
هادی - دوستان4

هادی

پنجشنبه 19 آذر 1388

دوستان4

نویسنده: کیوان شیریان   

نظرات دیگران [0 نظر]

دشمن توهمی و سیزده آبان

یکشنبه 10 آبان 1388 ساعت 11:16 عصر

سلام دوستان عزیز . چند روز دیگر سیزده آبان است و مطابق سالهای قبل عده ای می خواهند شعار مرگ آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند.

اما امسال ابتکار جدیدی توسط سران نواندیشا اصلاحات( خاتمی - موسوی- کروبی و..) مطرح گردیده که الحق والنصاف بسیار خوب است ومانع از دشمن تراشی می شود و باعث تنش زادیی خواهد شد. پشنهاد ارائه شده توسط آقایان راهپمایی بدون شعار مرک بر آمریکا و اسرائیل و .. است. وبجای آنها دادن شعاری اساسی بر علیه کسانی که صلح جهانی را به خطر اندخته اندو باعث سلب آزادی شده و منجر به رکود کشور وعقب گردد کشور شده اند ، سر دهند. چه کار خوبی . بجای شعار برعلیه دشمن توهمی شعار برعلیه دشمنان واقعی بشریت..

اصلا بیایید از اول بررسی کنیم ببینیم که ز اول انقلاب برای فرا از پسخگویی به مردم وحل مشکلات آنها دشمن توهمی درست کردندو هی به آون فحش و بد بیاره گفتند. که سر دسته دشمن توهمی آمریکا است .

دوستان آیا این بومیان آمریکا (سرخپوستان و سیاه پوستان) نبودند که سززمینشان را دو دستی تقدیم به مهاجرین و ماجراجویان اروپایی کردند. وحتی به مهمانان چه ظلم وجفایی کردند. وحتی دست به نسل کشی آنها زدند؟؟


آیا این سیاه پوستان بومی آمریکا نبودند که برای به برده گی گرفتن خود و فروخته شدن به کشورهای دور ولگدمال شدن کرامت انسانشان، چقدربه مهاجرین تازه وارد التماس نکردند و چه محنت هایی نکشیدند.

اصلا کسی باور می کندکه مهاجرین و ماجراجویان اروپایی بعد از اینکه بانسل کشی بومیان آمریکا ،آنجا را تصاحب کردند،کم کم شروع به متمدن شدن کردندودیگر یکدیگر را بخاطر یک گاو ، اسب و یا هر حیوان وشیی کم اهمیت نکشتندو هفت یرکشی را کنار گذاشتند و بعد از اون دولت مقتدری تشگیل دادند و ماجرا جوهایشان را به دیگر نقاط دنیا منتقل کردند و شروع به استعمار کشورهای دیگر کردند.

چرا این قدر بدآمریکا را می گوید ، چرا می گوید اولین بمب اتمی توسط دولت آمریکا روی سر مردم هیروشیما و نکازاکی افتاده و هزاران نفر انسان بی گناه یک دفعه خاکستر شدن وآنهایی هم که زنده موندند تا دها سال بعد به معلولیت مبتلا شدند. چرا اینقدر دروغ. وقتی آقای موسوی می گوید مواظب باشید اینها دارند دروغ تحویل شما می دهند درست می گوید. اولین انفجار اتمی حدود 11 میلیارد سال قبل در کیهان اتفاق افتاده . بله


شما باور می کنید که آمریکا رفته باشد و آب وخاک و زمین و جنگل ویتنام را با بمب شیمایی ومیکروبی بمب باران کرده باشدو آنجا نسل کشی کرده باشد . من که باور نمی کنم شما هم این توهمات را باور نکید. این ویتنام بود که با آمریکا کار داشت.

اصلا به کشور خودمان توجه کنیم . کی گفته که آمریکا کودتای 28 مرداد را توسط زاهدی در ایران به راه انداخته و حکومت دیکتاتور محمد رضا را دوباره سرکارآورده و دولت ملی دکتر مصدق را سرنگون کرده. به قول میرحسین موسوی ،مردم این دروغ ها را باور نکید . به قول کروبی وخاتمی ما روشن فکریم و خواستار تنش زادیی هستیم این حرف ها را رها کیند.

شما واقعا فکر می کنید که حامی اصلی حکومت شاه آمریکا بوده و تا آخرین لحضات سعی بر حفظ آن حکومت داشت. این ها همه توهم است.

چه کسی گفته که متحد اصیلی آمریکا درخاورمیانه (اسرائیل) مامورین ساوک را آموزش داده و دستگاه شنکنجه به آنها فروخته و کارشناسان را به ایران فرستاده بود و فرزندان آزادی خواه این ملت ر ا شهید می کردند.

این توهماتی که می گویند را باور نکنید که آمریکا درتشویق وتسلیح و دادن اطلاعات نظامی به صدام حسین نقش داشت و درجنگ علیه مردم و کشور ایران شریک صدام بود.

چرا هی تکرار می کنند که ناوجنگی آمریکا، هواپیمایی مسافربری ایران در خلیج همشه فارس را با دوموشک مورد اصابت قرار داد و چند صد ایرانی را کشت و بعد هم کاپیتان این ناو از دست رئس جمهور آمریکا مدال شجاعت گرفت. به قول سید محمد خاتمی این حرفها باعث ایجاد تنش می شود و ما در دنیا منزوی خواهیم شد. همه اینها توهم است.

چه کسی این توهمات را باور می کند که دولتی که نماینده دموکراسی است،زندان های مخفی در دنیا داشته باشد و حتی مخوفترین زندان ها ی جهان مانند(کوانتامو و ابو غریب و..) را ایجاد کرده باشدو حتی مردم بی گناه را بدون محاکمه سالها در آن نگاه دارد. باور کنیدهمه اینها دروغ است.

به نظر شما توهمی از این بزرگتراست که ، می گویند که آمریکا عراق و افغانستان را اشغال کرده وهزاران مرد و زن و کودک بی گناه را به خاک و خون کشیده ودرعین حال درهمین اوضاع و احوال دست از غارت از ثروت آنها بر نداشته است. باور کنید که اگر تروریست ها نبودند اصلا این اتفاقات نمی افتاد .

اصلا اگر افراد ستیزه جویی نباشند که مخالف صلح و امنیت دهکده جهانی آمریکا نباشند آیا نباشد ، آیا آمریکا دست به اعمال خشونت آمیز می زند. هرگز...

جوانان عزیز باور کنید که سران اصلاحات کاملا درست می گویند اصلا آمریکا و انگلیس و.. اهل خشونت نیستند ، نبوده و نخواهد بود. از ابتدا نه اهل استمارگری کشورها بوده و نه قبل وبعد از انقلاب با مردم و انقلاب مردم ایران مشکلی داشته است. هیچ وقت به فکر تغییر حکومت در ایران و سایر کشورها نبوده است. کی گفته که در کنگره آمریکا بودجه ای برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تصویت شده است. باور بفرمائید همه اینهایی که گفتم ساخته پرداخته سران جمهوری اسلامی است و از آمریکا و اسرائیل و انگلیس و فرانسه و متحدینشان صلح طلب تر و جود نداره


شاهد این مدعا مردم کشورهایی مانند( عراق،افغانستان، پاکستان، هند، ویتنام، ژاپن، کوبا، شیلی ، مسلمانان حوزه بالکان و بوسنی، لبنان ، فلسطین اشغالی ، مراکش، و همه کشورهایی که سابقه حضور این کشورها را احساس کرده اند )

دوستان عزیز مواظب باشید، روز سیزده آبان و همه روزهای دیگر سال دچار توهمات سران اصلاح طلب نشوید و دشمن واقعی و حقیقی ملت ایران (آمریکای جنایتکار و انگلیس مکار و حیله گر و اسرائیل خون آشام و..) را فراموش نکرده و بجای آن دشمنان توهمی و خیالی که همان دلسوزان کشور هستند بجای دشمنان واقعی به شما معرفی نکنند.

نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [0 نظر]

شناسنامه

سهشنبه 5 آبان 1388 ساعت 2:24 عصر

سلام دوست عزیز امروز شناسنامه موج سبز را بخوانید. البته این شناسنامه بر اساس اطلاعات دریافتی تاکنون است و درصورت اطلاعات تکمیلی تغییرات جدید اعمال خواهد شد.

نام: موج سبز


نام خانوادگی : اصلاحات


تاریخ تولد: دهه 1360

محل تولد : تهران


پدر: ایالات متحده آمریکا


مادر : اتحادیه کشورهای اروپایی (خصوصا انگلیس)

نژاد : چند رگه آمریکایی - اروپایی - ایرانی


اعضای خانوده : حزب توده - مارکسیتهای اکثریت واقلیت - سازمان منافقین مزدور و خائن- سلطنت طلبها دیکتاتور دوست - طبقه نوظهور مرفع سگولار - روشنفکران غزب زده - روحانیون فاقد درد دین و مردم.- با هنرمندی ارال و اوباش( شعبان بی مخ ها )

بستگان درجه اول: اسرائیل و حکومتهای مرتجع منطقه خاورمیانه


دانشگاه محل تحصیل: انواع دانشگاه های مورد حمایت سرویس های جاسوسی غرب


اهداف : بر اندازی نرم کلیه نظامها، جنبش ها و نهضت های مردمی استکبار ستیز و عدالت خواه و حق طلب مانند( نظام جمهوری اسلامی ایران . جنبش حزب ا.. لبنان - جنبش ضد نژاد پرستی حماس و...)

منابع مالی وحمایتی: گنگره آمریکا - شرکت ها و کارتل های صهیونیستی - و دولتهای اروپایی


محل تامین هزینه: بخشی از ثروتهای غارت شده توسط همین استعمارگران


گروه هدف : نوجوانان و جوانان پرشور و کم تجربه و فاقد دانش سیاسی
نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [0 نظر]

دانشجو و دانشگاه

سهشنبه 28 مهر 1388 ساعت 3:2 عصر

سوء استفاده از تشکل های دانشجویی برای براندازی نرم«بالاترین چیزی که دشمنان کشورهای مستضعف و کشور اسلامی انگشت رویش گذاشته اند، دانشگاه است. برای اینکه آنها خوب می دانند که اگر دانشگاه در خدمت آنها باشد، یعنی همه کشور در خدمت آنهاست. دانشگاه است که امور کشور را اداره می کند. دانشگاه است که نسل آینده و حاضر را تربیت می کند و اگر چنانچه دانشگاه در اختیار چپاولگرهای شرق و غرب باشد، کشور نیز در اختیار آنهاست.» این کلمات گهربار بنیانگذار جمهوری اسلامی بود که نقش بی بدلیل دانشگاه را در پرورش نسل آینده کشور بیان می دارد.
هم چنین مقام معظم رهبری می فرمایند: «در آینده ای نه چندان دور، در بین اسناد محرمانه دستگاه های جاسوسی خواهید یافت و خواهید خواند که عوامل دشمن روی دانشگاه های ما چگونه کار می کنند. دشمن خیلی فعال است چون اهمیت دانشگاه را می داند.»
در این مقاله سعی می شود تا با ارائه مستندات موجود، به نقشی که از سوی دستگاه استکبار جهانی و استحاله طلبان داخلی برای دانشجویان ایرانی در جهت براندازی نرم نظام درنظر گرفته شده است، پرداخته و به مصداق های آن نیز اشاره گردد. ناگفته پیداست که بدخواهان غوغازیست هستند و بروز تحرکات چند ساله این جریان ها نیز نشانگر حرکت آنان بر مدار «رادیکالیسم بی منطق» است.
دانشجویان در پژوهش بنگاه رند- وابسته به پنتاگون-
یکی از مؤسساتی که در آمریکا عهده دار نظریه پردازی در زمینه مبارزه با اسلام است، مؤسسه رند می باشد. پژوهشگران این مؤسسه که به عنوان مرکز سیاست عمومی خاورمیانه RAND Center for Middle East Public Policy) معرفی شده است، درپی یافتن راه هایی برای ایجاد تغییرات اساسی در کشورهای خاورمیانه (و به خصوص مسلمان) از طریق براه انداختن تحولات اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه هستند که نام «سیاست عمومی» به همین هدف اشاره دارد. چهار نفر از این محققان در سال 2007 کتابی را منتشر کردند به نام «ایجاد شبکه هایی از مسلمانان میانه رو» (Building Moderate Muslim Networks). این تحقیق 10فصلی، با بودجه بنیاد اسمیت ریچاردسون (Smith Richardson Foundation) انجام شده است. این بنیاد که برژینسکی در رأس هیئت امنای آن است، مربوط به یکی از ثروتمندترین خانواده های آمریکاست که پشتیبانی مالی مؤسسات محافظه کاران را برعهده دارد؛ مؤسساتی همچون مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل، مؤسسه اقدام آمریکایی، مؤسسه بروکینگز، شرکت رند، خانه آزادی، و شورای روابط خارجی. این کتاب در حقیقت نقشه راه براندازی نرم در کشورهای مسلمان خاورمیانه است.
نگاه کلی نویسندگان آن است که ایالات متحده برای مقابله با تهدید جوامع اسلامی باید همچون داوران جنگ سرد به شبکه سازی از عناصر میانه رو روی آورد.
این پژوهش در ابتدا به بررسی تجربه آمریکا در دوران جنگ سرد پرداخته و آن را با وضعیت فعلی جهان اسلام مورد مقایسه قرار داده است.
در این پژوهش آمده است که یکی از گروه ها و نهادهای مورد توجه آمریکا در شبکه سازی علیه کمونیسم بلوک شرق، سازمان ها و نهادهای دانشجویی نیز بوده اند. در واقع اقدامات آمریکا در حمایت از گروه های جوان بویژه دانشجویان در مقابل تلاش های شوروی در سازماندهی و جذب جوانان در قالب سازمان های گوناگون انجام می شد. آمریکا در تلاش بود تا با ایجاد نهادهایی همچون فدراسیون جهانی جوانان دموکراتیک و اتحادیه بین الملل دانشجویان- که به ظاهر توسط سازمان ملل ایجاد شده بودند- جوانان را از آفریقا، آسیا و اروپا برای فعالیت های گوناگون خود جذب کند.
تمامی بودجه موردنظر برای چنین فعالیت هایی چه برای برگزاری کنفرانس های متعدد و چه برای سازماندهی گروه های دانشجویی توسط دولت آمریکا تأمین می شد و مقام های آمریکایی بودند که مشخص می کردند بودجه موردنظر چگونه باید صرف شود.
نویسندگان این پروژه تأکید می کنند، درس هایی که ایالات متحده از تجربه دوران جنگ سرد فراگرفته است می تواند در ایجاد شبکه های دموکراسی طلب در جهان اسلام مؤثر باشد. برخی از مهم ترین این تجارب عبارتند از:
1- تدافعی بودن اقدامات آمریکا در شبکه سازی؛
2- حفظ اعتبار گروه های مورد حمایت از خارج و محرمانه باقی ماندن ارتباط آنها با دولت آمریکا؛
3- چگونگی گسترش یک ائتلاف؛ به منظور گسترش شبکه های مورد حمایت آمریکا، سازمان ها و گروه های مورد حمایت این شبکه ها به طیف گسترده ای از فعالان سیاسی اجازه ورود می دانند.
4- اجتناب از مداخله در موضوعات ایدئولوژیک داخلی.
در نهایت از دیدگاه نویسندگان این نوشتار، فعالیت های شبکه سازی آمریکا و متحدان غربی اش بعنوان یکی از عوامل پیروزی بلوک غرب در جنگ سرد تلقی می شود.
به نظر نویسندگان این پژوهش، فعالیت های شبکه سازی گروه های میانه رو در جوامع مسلمان باید سه سطح را شامل شود:
1- تقویت شبکه های موجود؛
2- شناسایی شبکه های بالقوه و فراهم کردن زمینه رشد آنها؛
3- پرورش شرایط و فضای تساهل موردنیاز جهت رشد شبکه ها.
در این پژوهش آمده است که بخش مهمی از تلاش های آمریکا برای شبکه سازی در کنار دیپلماسی عمومی و سیاست ارتباطات استراتژیک، شناسایی شرکاء و مخاطبان اصلی در جوامع مورد نظر است.
براساس مباحث مطرح شده، یکی از شرکای عمده آمریکا در جهان اسلام، دانشگاهیان و روشنفکران مسلمان لیبرال و سکولار هستند. لیبرال ها به طور عمده به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی گرایش دارند، زیرا در آنجا می توانند افکار خود را بسط دهند. در صورتی که در نظر بگیریم شبکه های لیبرال و روشنفکران میانه رو در جهان اسلام وجود دارند، این بخش می تواند سنگ بنای اولیه شبکه ای بین المللی از مسلمانان میانه رو باشد.
این دسته که یکی از پنج گروه مورد نظر ایالات متحده برای شبکه سازی در جهان اسلام هستند، باید حول برنامه های آموزشی زیر سازماندهی گردند:
1- ارزش های دموکراتیک؛
2- رسانه ها جهت پخش اطلاعات در سراسر جهان اسلام؛
3- برابری جنسیتی؛
4- هواداری سیاسی.
دانشجویان در جلسات اپوزیسیون و کارگزاران براندازی نرم
متأسفانه هرچه از سال های 64 و 65 به بعد، به سمت سال های پس از پایان جنگ می رویم، شاهد بسط و نفوذ یک جریان خطرناک انحرافی در دانشگاه ها و به تبع آن در جنبش دانشجویی هستیم. این جریان که در حقیقت یک جریان غربگرای نوین است، درصدد ترویج مفاهیم تمدن غرب همچون سکولاریزم، لیبرالیزم و پلورالیزم در قالب و ظاهری اسلامی می باشد. این جریان در فاصله سال های 80-75، تحت تأثیر عوامل سیاسی خارج از جنبش دانشجویی و دانشگاه و با استفاده از شرایط سیاسی-اجتماعی جدید کشور، رشد کرد و در وقوع حوادثی همچون جریانات کوی دانشگاه تهران و آشوب های خیابانی آن سا ل ها، نقش فعالی داشت. از مشخصات این جریان، ایجاد تردید و شبهه افکنی در ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی و نفی موفقیت های انقلاب است که قصد بازگشت و ارتجاع به جریان روشنفکری نسل اولیه را دارد.
جرج سوروس، طراح و حامی مالی کودتاهای مخملی در کشورهای مختلف جهان، طی سخنانی در شامگاه 11 سپتامبر 2009 در سالن اجتماعات هتل بین المللی ترامپ نیویورک و در جمع مدیران و فعالان تعدادی از سازمان های غیردولتی آمریکا ضمن بیان اهداف مؤسسه تحت ریاستش اظهار داشت: «در ملاقاتی که روز سه شنبه
14 سپتامبر 2006 با محمد خاتمی؛ رئیس جمهور سابق ایران داشتم، به او گفتم، آنان هنوز فاقد گروه های سازماندهی شده برای پشتیبانی از یک انقلاب براندازی هستند.»
سوروس سپس به اظهارات خاتمی اشاره کرد و گفت: «خاتمی در این جلسه به من گفت که کلید قفل بسته شده سیاست در ایران تنها و تنها فشارهای اجتماعی و کمپین های وابسته به جنبش های دانشجویی، کارگری و زنان است که باید خواسته های گروهی و شعار تغییر را از درون دفاتر دربسته خود به سطح معابر عمومی منتقل کنند.»
اعترافات اپوزیسیون دانشجونما
استراتژیست های بحران زا و اغتشاش آفرین این جبهه، استفاده از پتانسیل دانشگاه ها را بهترین مجال برای فتنه افروزی در فضای امن اجتماعی دانسته و تنها راه برای امتیازگیری سیاسی از نظام را همین فرصت می دانند. اساساً بر همین مبنا جریان دوم خرداد تئوری فشار از پائین را از کانال دانشگاه تعریف نمود تا چانه زنی با قدرت را با هوچی گری و فشار اجتماعی آسان تر دنبال کند.
چندی پس از انتشار نشریات موهن چهارگانه دانشگاه امیرکبیر در سال 85، بابک زمانیان مسئول روابط عمومی انجمن منحل شده امیرکبیر به مسائلی اعتراف کرد که خود مؤید ارتباط تنگاتنگ برخی داعیان روشنفکری و سردمداران جنبش دانشجویی با بیگانگان بود. به گزارش کیهان، وی در اعترافات خود در بازداشتگاه نیروی انتظامی اعلام کرد که با عوامل سازمان منافقین در ارتباط بوده است. وی هم چنین از مأموریت خود و اعضای طیف تحکیم وحدت برای انجام یک عملیات انتحاری در کشور و سپس انداختن مسئولیت آن به گردن نیروهای حزب اللهی خبر داد و اعلام کرد که این نقشه مؤسسه هیفوس هلند- سازمان اروپایی وابسته به دولت آمریکا بامدیریت فرزند دیگ چنی- با هدف ایجاد تشنج و برهم زدن فضای دانشگاه های ایران اجرا می شود.
عبداله مؤمنی؛ دبیر سابق تشکیلات غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت در جلسه چهارم دادگاه متهمان اغتشاشات پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، ضمن پذیرش اتهامات و غیرقابل دفاع دانستن کارنامه خود، در خصوص روند استحاله دفتر تحکیم و تغییر رویکرد این مجموعه از حرکت درون نظام به تقابل و خروج از نظام گفت: «عدول از اصول و فقدان مرزبندی شفاف و اصولی میان دفتر تحکیم وحدت با گروه های التقاطی و تأثیرپذیری از گروهک هایی چون منافقین و مارکسیست ها و جریانات اپوزیسیون داخلی موجب استحاله دفتر تحکیم وحدت شد.»
این متهم به براندازی ادامه داد: «نقش آفرینی گروه های اصلاح طلب در فعالیت های دفتر تحکیم وحدت، استقلال این دفتر را مورد خدشه قرار داد و این تشکیلات به مناسب ترین محمل برای مخالفین و معاندین با نظام تبدیل شد و تغییر آرم دفتر که مزین به تصویر بنیانگذار جمهوری اسلامی بود آغازی برای انحراف مجموعه و رفتن به سوی مقابله با نظام شد.»
وی از دیگر موارد استحاله دفتر تحکیم وحدت را استفاده ابزاری جریانات سیاسی داخل کشور از این تشکل غیرقانونی دانشجویی عنوان کرد و گفت: «نه تنها جریان ضدانقلاب بلکه اپوزیسیون داخل کشور نیز با هدف امتیازگیری از نظام برای رسیدن به قدرت اعمال فشار بر حاکمیت تلاش داشت از ظرفیت دانشجویی بهره ببرد که این مسئله را از طریق دفتر تحکیم وحدت پیگیری می کردند.»
این چهره شاخص تشکل غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه اصلاح طلبان زمینه رادیکالیزه شدن تشکل متبوعش را فراهم کرده بودند، اظهار داشت: «تمرکز اصلاح طلبان روی دفتر تحکیم وحدت برای پیشبرد ایده فشار از پایین برای امکان چانه زنی و امتیازگیری در بالا صورت می گرفت که در جریان تحصن مجلس ششمی ها، اصلاح طلبان خواستار تحرکات دانشگاه ها برای فضاسازی علیه شورای نگهبان بودند.»
(ع.م.ر) در خصوص سفر خود به آلمان برای آموزش براندازی نرم همراه با سه فعال دانشجویی دیگر توضیح داد: «با تعدادی از اعضای شورای مرکزی ادوار تحکیم با هدف شرکت در کلاس های آموزشی به مدت یک هفته به آلمان رفتیم که همه هزینه آن توسط آمریکا و تحت پوشش یک نهاد حقوق بشری تأمین شده بود.»
دانشجویان در محافل داخلی تجدیدنظرطلبان افراطی
در دوره حاکمیت اصلاح طلبان، این پروژه در جمهوری اسلامی ایران به صورت جدی کلید خورد تا گروهی از عناصر خودفروخته و وابسته، اقدام به سربازگیری از دانشگاه های کشور نمایند. در پروژه ای که حلقه کیان طراحی نموده بود، مأموریت عبور از میدان مین و خطوط قرمز به عهده جنبش به اصطلاح دانشجویی گذاشته شد تا جنبشی که خاستگاه و فلسفه وجودی آن با عدالتخواهی، استکبارستیزی و استقلال محوری تعریف شده است، به ابزاری در جهت تحقق و اجرای سناریوی دشمن تبدیل گردد. ثمره این سرمایه گذاری در آشوب های شبه دانشجویی 18تیر 1378 خود را بخوبی نشان داد و عناصر فریب خورده ای چون علی افشاری، اکبر عطری، احمد باطبی، عبدالله مؤمنی، امیرعباس فخرآور، سعید رضوی فقیه و... بعنوان پیشقراولان جنبش دانشجویی معرفی گردیدند.
اخیراً جلسه ای با حضور چندتن از اعضای اصلی حزب مشارکت، سازمان مجاهدین، حزب کارگزاران و اعتماد ملی استان کهکیلویه و بویراحمد در منزل «ضیاءالدین ر.ت» دبیر سازمان مجاهدین این استان در شهر یاسوج برگزار شد.
در این جلسه مقرر می شود، اعضاء جهت خنثی سازی تأثیرات منفی اظهارات متهمین اغتشاشات اخیر بر افکار عمومی، تلاش ویژه ای را در مراکز علمی و دانشگاهی آغاز نمایند.
یکی دیگر از مصوبات این جلسه، حضور در جلسات عمومی و خصوصی دانشگاه ها و مراکز آموزشی و دانشگاهی جهت تخریب دولت دهم و کابینه جدید وتأکید دوباره بر عدم صحت و سلامت انتخابات است.
این در حالی است که چندی پیش میرحسین موسوی در جمعی که با حضور برخی از سران اصلاحات برگزار شده بود، با اعلام آمادگی برای حضور در دانشگاه ها، از دیگر دوستان خود نیز خواسته است تا با حضور در دانشگاه ها زمینه احیای این جریان را در جامعه فراهم آورند تا اصلاح طلبان بیش از این دانشگاه ها را از دست ندهند.
لذا این بار نیز دانشگاه نقطه کانونی هجمه رسانه ها قرار گرفته و ماحصل اتاق فکر آشوب طلبان سوار شدن دوباره بر دوش دانشگاهیان شده است.شاهد این مدعا بیانیه شاخه دانشجویی حزب در آستانه انحلال مشارکت است که در هفته اخیر منتشر شده و به صراحت بر ایجاد آشوب و اعتراض در دانشگاه ها تأکید و برای آن دستورالعمل صادر کرده است.
به گزارش فارس، اخبار موثقی نیز وجود دارد که پروژه التهاب آفرینی در دانشگاه ها با هدایت مستقیم گروهگ خونریز رجوی که موضوع ارتباط سرپل های آنان با گروهک غیرقانونی علامه اخیراً افشا شده و در اعترافات متهمین نیز به آن تصریح گردید، توسط سرویس های اطلاعاتی کشورهای غربی دنبال می شود، در بخش هایی از طراحی صورت گرفته برای التهاب آفرینی بر تجمع پتانسیل اعتراضی گروهک های معارض بدون اعتنا به اختلاف های ایدئولوژیک آنان تأکید شده است. این همان تئوری است که بر پایه تئوری شبکه سازی مؤسسه اطلاعات عمومی خاورمیانه- ارگان مطالعاتی سازمان سیا در خاورمیانه- در بیانیه یازدهم میرحسین موسوی تصریح شده بود.
تمرکز بر اعتراضات صنفی نیز در صدر فهرست موضوعاتی است که قرار است با هدف همراه سازی عمومی دانشجویان و از سوی گروه های تابلودار فوق الذکر در دانشگاه ها دنبال شود. بخش برجسته مدل طراحی شده برای ناامن سازی دانشگاه ها در سال جدید همراه سازی اساتید دانشگاه در اعتراضات است. این موضوع که در خرداد ماه نیز با فشارهای سیاسی و اغواگری گروه هایی نظیر انجمن اسلامی اساتید به سرکردگی افرادی نظیر نجفقلی حبیبی دنبال شد قرار است در قالبی مشخص تر در سال جدید تداوم یابد، اگر چه اطلاعات پنهان نشان دهنده آن است که عموم اساتید دانشگاه ها به شدت از این تحرکات ناراضی بوده و خواهان برخورد با طراحان آن هستند.
به گزارش فارس، گروهک غیرقانونی علامه دفتر تحکیم وحدت متولی سازماندهی اساتید مخالف برای راه اندازی این موج در دانشگاه هاست. اعتراض به وضعیت خوابگاه ها، کیفیت غذا، امور آموزشی در دانشگاه ها و تلاش برای گسترش دایره اعتراضات به سایر شهرستان ها نیز موضوعاتی است که در فرمول بهانه سازی های اعتراض آمیز و ناامن سازی دانشگاه ها قرار گرفته است.
در پایان می توان چنین جمع بندی نمود که تعامل برخی از دسته های دانشجویی با تجدیدنظرطلبان هواخواه لیبرالیسم و تئوریزه کردن مفاهیم و مباحث سکولاریستی و اومانیستی در دانشگاه ها، عملا این تشکل ها را وادار به فاصله گرفتن از مؤلفه های شناخته شده جنبش اصیل دانشجویی- مانند آرمانگرایی، استکبارستیزی، عدالت طلبی، ظلم ستیزی و عدم دنباله روی از احزاب و جریانات سیاسی- می کند. از دیگر سو، با تحمیل کارکرد احساس گرایی و عمل گرایی افراطی به محیط های دانشجویی و وابسته ساختن برخی از آنها به احزاب تندرو، سعی می کنند تا این تشکل ها در نقش اهرم فشار از پایین استحاله طلبان ظاهر شوند، این فرآیند در کنار تلاش جریان های منحرف و مخالف نظام از جمله نهضت آزادی برای نفوذ در محیط های دانشجویی، بسط تفکر لیبرالی، یارگیری از درون دانشگاه ها و تحمیل اراده به برخی از دسته های دانشجویی، عملا فضای سیاسی دانشگاه ها را به سوی رادیکالیزم سیاسی سوق می دهد. عناصر معاند داخلی با آگاهی از روند مذکور و برای بهره گیری از عوامل نفوذی خود برآنند تا رادیکالیسم ایجاد کرده در مراکز دانشگاهی را به سوی اجرای نافرمانی مدنی و عبور از حاکمیت سوق دهند.
فاطمه مرسلی


نوشته شده توسط : سروش

نظرات دیگران [2 نظر]

شعر

چهارشنبه 8 مهر 1388 ساعت 11:1 صبح


شال دوش مصطفی سبز و رادی عمر عاص هردو سبزند ،اما این کجا و آن کجا


حرف حق مرتض و نیزه کاغذهای امر هر دو قرآنند ، اما این کجا وآن کجا


آیشه با ابن سفیان همصدا،مختاروابراهیم همی هردوخونخواه مظلومند،امااین کجاوآن کجا


بنده زرسیف السلام طله،وعماریاسرآن شهید هر دو اصحاب رسولند،امااین کجاوآن کجا


اشعص بن قیص ومالک آن فدایی علی هردو دراردوی مولایند ،امااین کجاوآن کجا


آن علمدارشهید کربلا،وآن محمدِ حنیف هردو فرزند امامند ، امااین کجا وآن کجا


موج سبز غرب گرا،وسبزپوشان شهیدغرب ستیز هر دو سبزند ، اما این کجا و آن کجا

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

لینکستان

نظرسنجی

  نظرتان راجعب وبلاک ارسال کنید

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :