تبلیغات
هادی - فائزه هاشمی کیست؟

هادی

پنجشنبه 10 دی 1388

فائزه هاشمی کیست؟

نویسنده: کیوان شیریان   

فائزه هاشمی کیست؟

نویسنده: کیوان شیریان   

سلام دوستان

فائزه هاشمی کیست؟

ما بریتانیایی‌ها جز با فتنه‌انگیزی و ایجاد نزاع در تمام دنیا نمی‌توانیم زندگی آسوده و مرفهی داشته باشیم ( جاسوس انگلیس مسترهمفر)

جاسوس موساد: فائزه هاشمی اسطوره زنان ایران است علیرضا نوری زاده ضدانقلاب فراری گفت: نقش فائزه هاشمی در جریان سبز قابل ستایش است ،‌زیرا وی امروز اسطوره زنان ایران شده است

فائزه هاشمی رفسنجانی متولد 1341 دومین دختر علی اکبر هاشمی رفسنجانی است. از بین دختران هاشمی، فائزه تنها دختری است که وارد سیاست شد و نماینده‌ دوم تهران در مجلس پنجم بود. شرکت او در انتخابات مجلس ششم با شکست سختی همراه بود که به طورموقت باعث کناره‌گیری او از سیاست شد

او در سال ۱۳۷۸ شمسی اولین روزنامهٔ مربوط به زنان یعنی روزنامه زن را منتشر کرد و مدیر مسئول آن بود.]

تحركات فائزه هاشمی پس از انتخابات ریاست جمهوری و حضور پررنگ او پس از انتخابات، ریشه در نحوه ورود و تحركاتش در همین انتخابات دارد چرا كه او پس از سال‌ها سكوت این بار با تمام توان و انرژی و تمام قد برای حمایت از موسوی به میدان آمده بود. وی بعد از آن كه در انتخابات مجلس ششم از سوی یاران امروزش و به دلیل گره خوردن نامش با اكبر هاشمی رفسنجانی از پارلمان رانده شد. او در اولین مصاحبه‌ای كه بعد از سال‌ها با هفته‌نامه «شهروند امروز» انجام داد، اعلام كرد كه «هنوز هم اهل جنگیدن» است و با چنین رویكردی بود كه پرونده سیاسی خود را در انتخابات دهم باز كرد.

 

بی‌اعتمادی به مردم

بی‌اعتمادی به مردم اولین اصلی بود كه فائزه از آخرین شكست خود در مجلس ششم  با خود آورد، وی می‌گوید: «وقتی مردم می‌روند به كسانی رأی می‌دهند كه عوامفریبند و شعارهای توخالی می‌دهند، طبیعی است كه من هم اعتمادم به آنها را از دست بدهم.» شاید همین بی‌اعتمادی به مردم بود كه پذیرش نتیجه انتخابات دهم ریاست جمهوری را نیز برای او دشوار می‌نمود.

فائزه هاشمی از همان ابتدا با وجود مخالفت پیشینش با كاندیداتوری موسوی، به حمایت از او برخاست و پروژه «نه به احمدی نژاد» را در قالب فعالیت در ستاد موسوی در پیش گرفت. ساماندهی دختران فیروزه‌ای شاید نقطه عطف فعالیت‌های تبلیغاتی فائزه برای ستاد موسوی بود كه ظهور و بروز بسیاری یافت. اوقبل از انتخابات، درچهارم اسفندماه سال 87 در مصاحبه با پایگاه اینترنتی الشروق الجزایر، خواستار اختیاری شدن حجاب در ایران شده و گفته بود: «به عقیده من حجاب همچنان كه در كشورهای اسلامی معمول است، باید در ایران هم اختیاری باشد نه اجباری

او در عین حال در یك برنامه صبحگاهی شبكه دوم سیما گفت: «متأسفانه بعد از انقلاب ما یك سری رفتارها برای خانم‌ها ارزش شد، رنگ مشكی ارزش شد، چادر مشكی، مانتو مشكی، مقنعه مشكی، روسری مشكی و رنگ‌های تیره و مرده ارزش شد. این ارزش‌ها خوب نبود.» .

فائزه هاشمی در دیدار با دختران فیروزه‌ای در اواخر اردیبهشت 88، آنها را تشویق به مبارزه كرد و گفت كه سیاست‌های كنونی به دنبال خانه‌نشین كردن زنان است.

سفارش 200 هزار مانتوی سبز برای «دختران فیروزه‌ای» هزینه‌ای میلیاردی بر دست فائزه گذاشت.                                                                     

فائزه هاشمی رفسنجانی كه در جمع دختران فیروزه‌ای و در حضور خاتمی و زهرا رهنورد نمی‌دانست پیروزی را چگونه فریاد بزند، دوران اصلاحات را تداوم دوران سازندگی دانسته و در توصیف دورانی كنونی گفت: «در شرایطی به سر می‌بریم كه نكبت، خفت و خواری نصیب ملت ایران شده است.»

روزهای منتهی به 22 خرداد این گونه سپری می‌شد و از آنجا كه نتیجه انتخابات برای فائزه هاشمی و نزدیكانش قابل تصور بود و چنان كه مادر فائزه (عفت)‌ در روز انتخابات وعده داده بود كه عده ای از مردم در صورتی كه موسوی رأی نیاورد،‌به خیابان‌ها می‌ریزند، چنین شد و فائزه به همراه دیگر نزدیكانش از همان ابتدا در شكل‌گیری و تداوم تجمع‌ها نقش‌آفرینی كرد. او روز سه‌شنبه یعنی چهار روز پس از انتخابات، در تجمعی روبه‌روی جام جم حرف‌هایی زد كه دیگر نمی‌شد در پس آنها هیچ تفكر و استراتژی را تصور كرد. او مدعی شد كه تمامی ناظران را هنگام شمارش و تجمع آرا بیرون كردند و صندوق‌ها از قبل پر از رأی به احمدی‌نژاد بود!

او به قدری عصبانی بود كه هتاكی‌هایش از دایره رهبری و احمدی‌نژاد خارج شده و چشم انتقام به سوی خاتمی هم تیز كرد و گفت: «خاتمی اگر می‌موند، چكار می‌تونست بكنه؟ دوره قبل مگه چه كار كرد؟ من عامل اصلی همه این دیكتاتوری‌ها رو خاتمی می‌دونم و...» او در عین حال از مردم خواست به تجمعات و اعتراضات ادامه دهند!؟

تحریك معترضان

روز 30 خرداد، باز هم فائزه با شركت در تجمع دیگری در خیابان آزادی، به تحریك معترضان به تداوم اغتشاشات پرداخت و به همین اتهام دستگیر شد.

دستگیری فائزه به همراه چهارتن از اعضای خانواده هاشمی در روز شنبه 30 خرداد در تجمع غیرقانونی چندان طول نكشید.بازداشت یكروزه

در جریان بازداشت یكروزه فائزه هاشمی، فشارها برای آزادی وی بسیار زیاد بود. تماس‌ها در نهایت، آزادی او را یكروزه رقم زد.

.

گرچه با توجه به این‌كه فائزه 10 سالی را در سكوت سپری كرده بود، برخی گمان می‌كردند باز هم چنین كند، اما گویا این بار مشی خود را تغییر داده بود، بنابراین مدت كوتاهی پس از آزاد شدن طی مصاحبه‌هایی حرف‌های پیشین را ادامه داد. او در مصاحبه با یكی از سایت‌های حزب كارگزاران، ضمن تكرار ادعاهای قبلی‌اش درباره تقلب در انتخابات مدعی شد كه جمهوریت از نظام رخت بربسته و تبدیل به حكومت اسلامی شده است. او در واكنش به برخورد با متهمان اغتشاشات اخیر مدعی شد كه «برای افراد بی‌گناه پرونده‌سازی می‌كنند و برعكس پرونده‌دارها را به مقام و پست می‌رسانند.» او در مصاحبه خود «انقلاب مخملی» را نوعی فرافكنی خواند و گفت: «انقلاب مخملی در مفهوم عام آن می‌تواند به معنی اصلاح‌طلبی و بیان مسالمت‌آمیز ضرورت اصلاحات و تلاش برای انجام آن باشد كه چیز بدی نیست

گرچه فائزه گفته بود كه برای ساندویچ خوردن به خیابان رفته اما در همین مصاحبه اتهام خود را سازماندهی و حضور در تجمعات بیان می‌كند و برخورد با این تجمعات غیر‌قانونی را به حكومت نظامی رژیم سابق تشبیه می‌سازد؛ او در شرایطی كه فضای كشور بعد از التهاب پس از انتخابات آرام شده بود چنین می‌گوید: «این‌طور فكر شود كه اگر اعتراضات كمرنگ‌تر شده، اصل آن از بین رفته است. اصل اعتراضات را باید درست پاسخ داد وگرنه چون آتش زیر خاكستر خواهد شد. از تاریخ درس بگیریم كه هر نظامی كه در مقابل مردم خود ایستاد، چه سرنوشتی پیدا كرد، جالب اینجاست كه ما زمانی كه داریم مردم مسلمان خودمان را به خاك و خون می‌كشیم، برای كشته شدن خانم مصری در آلمان سوگواری می‌كنیم

حمایت از مداخله‌گری‌های انگلیس

، فائزه اما در مصاحبه‌ای كه پس از آزادی داشت، درباره اعترافات حسین رسام، تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس كه در اغتشاشات دستگیر شد، می‌گوید: «اعترافات كارمند سفارت انگلستان البته طبق آنچه كه من شنیدم، چیزی نبود جز انجام وظیفه. هر سفارتی در هر كشور از اوضاع طرف مقابل گزارش تهیه می‌كند تا سیاست‌هایشان را بر مبنای شرایط واقعی هر كشوری بریزند. مگر سفارت ما در كشورهای خارجی این كار را نمی‌كنند؟»

فائزه در حالی ادعا می‌كند كه سفارت‌های ما در كشورهای خارجی مشابه اقدامات سفارت انگلیس را انجام می‌دهند كه تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس در اعترافات خود در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اغتشاشگران پس از انتخابات گفته بود: «در طول 5 سال اخیر 130 مرتبط با سفارت انگلیس و طی یك سال اخیر 50 نفر دیگر را جذب كرده‌ام. شورای فرهنگی بریتانیا از طریق ایجاد بانك اطلاعاتی برای پذیرش دوره (آی.‌ای.‌ال.‌تی.‌اس) برگزاری دوره‌های مشترك با نهادهای دولتی و حكومتی، شناسایی و جذب نخبگان از طریق اعطای بورسیه و نیز جاسوسی علمی و صنعتی در دانشگاه‌ها اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز می‌كرد. از حدود 4 ماه قبل از انتخابات جلسات مختلفی در این خصوص تشكیل شد و اطلاعات لازم از طریق مرتبطین و فعالان سیاسی بویژه اصلاح‌طلبان جمع‌آوری شده بود. دبیر اول سیاسی سفارت انگلیس در تهران به ستاد آقای موسوی رفته و با مسئولان تبلیغاتی و مشاورین وی نیز جلسه داشت. ارتباط من با ستاد انتخابات آقای موسوی از طریق آقای ماهر، مشاور میرحسین بود. تلاش این بود كه این انتخابات نقطه عطفی برای اقدامات آینده باشد تا نظام مجبور به تغییر رفتار شده و یا كلیت آن تغییر كند

 

تطهیر بی‌بی‌سی

فائزه در عین حال در مقام تطهیر تلویزیون بی‌بی‌سی از مداخله در امور داخلی ایران برآمده و می‌گوید: «این كه حالا رسانه‌های خارجی یا خارجی‌ها در تأیید تحركات مردمی چیزی بگویند، این نشانه وابستگی نیست.

اما این پرده آخر حضور فائزه نبود و او در 16آذر و در اغتشاشات روزعاشورا حضور پیدا کرد ومشوق حرمت شکنان بود . این در حالی است كه مهدی هاشمی ، برادر فائزه نیز همچون خواهرش بسیار فعالانه در عرصه اقدامات سوء قبل و پس از انتخابات مشاركت داشته و اكنون ماههاست ازکشورخارج ودركشورانگلیس به سر می برد و بدون توجه به توصیه دادستان تهران از معرفی خود به دادستانی سر باز زده است.

سوال: دوست عزیز به نظرشما این 180 نفر که داخل کشور ودیگرانی که خارج از کشور جذب سفارت انگلیس شده اند چه کسانی هستند؟

 آیا افراد عادی جامعه ،گروه هدف سفارت انگلیس بوده یا نخبگان و فرزندان و خانوداه آنها.

 

نظرات() 
castle clash cheats
یکشنبه 6 اسفند 1396 01:39 ق.ظ
پست بسیار زیبا من به سادگی بر وبلاگ شما تکان دادم و خواستم
می گویند من واقعا دوست داشتم گشت و گذار در اطراف وبلاگ شما
پست ها. در هر صورت من برای خوراک RSS شما اشتراک می کنم و امیدوارم یک بار دیگر به زودی نوشتید!
Kassandra
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:53 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never
understand. It seems too complex and very broad for me. I'm looking forward for
your next post, I will try to get the hang of it!
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 08:18 ق.ظ
سلام، با حمایت مقام معظم رهبری، آقایان روحانی و ظریف مهارتهای خود را در انجام مذاکرات و حل مشکلات پیچیده نشان داده‌اند. به آنها اجازه دهید تا امور مربوط به سیاستهای خارجی‌ ایران در منطقه را نیز به عهده بگیرند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

لینکستان

نظرسنجی

  نظرتان راجعب وبلاک ارسال کنید

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :